Jsem silnej ročník 1971 :-) , od malinka mám zájem o elektroniku, tahal jsem za sebou prodlužovačky a různé dráty. Od 10ti let mi bylo dopřáno navštěvovat radioamatérský kroužek, kde jsem získal první základy elektrotechniky, dokonce se mi podařilo obhájit 1. místo v celostátním kole soutěže technické tvořivosti mládeže, už ani nevím ve kterém to bylo roce, ale bylo to ještě za hluboké totality.

    Horší to bylo na základce s matematikou a češtinou, a tak jsem na školu s elektro zaměřením ani nepomýšlel, tak kdybyste tu narazili na nějakou hrubku, tak mi to odpusťte a dejte mi o ní vědět mailem, opravím si ji. :-)

    Nakonec jsem se stal opravářem kolejových vozidel, se zaměřením na spalovací motory, ale dlouho mě to nebavilo, z lokomotivního depa v Letohradě jsem odešel v roce 1993 do firmy Fišer professional, která se zabývala výrobou ozvučovací techniky, to bylo konečně něco pro mě, montovat zesilovače a reprobedny, ale tam jsem taky nakonec vydržel jen 2,5 roku a to jsem byl prý nejdelší zaměstnanec :-).

    Zvukařině se věnuji od roku 1992. Živnost jsem založil v roce 1995, zvučil jsem převážně letohradskou country kapelu "Wejvrat" (tehdy "Modrá Katastrofa") a popovou kapelou "BETTY", také z Letohradu, mezi tím bylo ozvučování diskoték Tondy Kacálka a taky se objevilo zvučení prvních festivalů, byly to "Pony Ex Presy", což bylo mé první setkání s profesionálními kapelami, "TEXMENI" a "ZELENÁČI"

    Poté začalo zvučení menších rockových festiválků v Potštejně a Králíkách, kde jsem zvučil,

Jana Spáleného a ASPM, Vladimíra Mišíka a ETC, Psí vojáky, MŇÁGA A ŽĎORP, BORON,

tehdy začínající kapely WALK-CHOCK-ICE,  -123 MINUT, VYPSANÁ FIXA, READY KIRKEN, BRATRSTVO KOČIČÍ PRACKY...

Taky jsem tak trošku muzikant, odjakživa se mi líbily bicí, když jsem skončil učiliště, postavil jsem si elektronické bicí podle návodu z amatérského rádia, vyšlo to na pár korun a aspoň jsem zjistil, jestli budu umět hrát. A docela se dařilo, teď hraji s kapelou Letrando.

    Od roku 1997 se pro mně stalo moje hobby (zvukařina) hlavním zaměstnáním, co víc si může člověk přát. Zvučím menší akce všeho druhu, od folklóru přes dechovku, folk, country, pop, rock až po punkové kapely, také ozvučuji různé závody, výstavy, ohňostroje atd.


A to jsem já, ještě s analogem.


Vozítko Škoda 1203 - TAZ 1500 KAT, poslední ze tří 1203jek, které nás vozili, každá vydržela v provozu asi 4 roky.

Je neuvěřitelné, kolik se toho do nich vešlo, po dlouhé zimě 2005/2006 poslední Dvanda dosloužila, budu na ní vzpomínat v dobrém.

 Potom nás 10 let vozil Opel Movano 1.9 DTI.

Od jara 2016 jezdíme Opelem Movano 2.3 DTI.


Rád jezdím na horském kole.

A mám radši zimu a snowboard, než parná letní období. :o))

Také mě baví RC Modely :-)


A tady ještě jeden můj "miláček", je to "prastarý" kazetový radiomagnetofon CROWN CSC-850F.

Galerii otevřete kliknutím na obrázek.